5 autobiografii sławnych muzyków, którymi można się zainspirować w biznesie
Biznes codzienny

5 autobiografii sławnych muzyków, którymi można się zainspirować w biznesie

Seks, narkotyki i rock and roll – tak często powiedzą nam sławni muzycy. Życie jakie prowadzą jest pełne wzlotów i upadków. Żaden dziennikarz nigdy nie będzie mógł poznać prawdy o tym życiu w pełni. Żadna biografia nie będzie tak autentyczna oraz szczera jak spowiedź gwiazdy.

1. „Życie” Keith Richards

Zaczynamy od zestawienia autobiografii Keitha Richardsa, gitarzysty zespołu The Rolling Stones. Opowiada on w charakterystycznym dla siebie bezpośrednim stylu, często również niecenzuralnym o tym jaka drogę przebył na szczyt sławy, na którym obecnie się znajduje. Ma on za sobą już cztery dekady szalonego życia doskonałej muzyki, konflikty z prawem i burzliwe relacje z najbliższymi. Również opowiedziane o różnych osiągnięciach jakie miał w trakcie pracy z Mickiem Jaggerem.

5 autobiografii sławnych muzyków, którymi można się zainspirować w biznesie

2. „Kroniki. Tom 1” Bob Dylan

„Kroniki” to propozycja dla nieco bardziej wymagającego czytelnika. Dylan to tekściarz, poeta i laureat literackiej Nagrody Nobla za rok 2016. Dostajemy tutaj opowieść o pierwszych latach jego kariery i czasach, gdy najważniejsza była dla niego muzyka a nie osiąganie sukcesów. Muzyka, którą tworzył była nawet trudna do wprowadzenia do ówczesnego radia.

3. „Poniedziałkowe dzieci” Patti Smith

Podobnie Patti Smith opowiada w książce o początkach swojej kariery i wyjątkowych czasach, w jakich musiał zaczynać działania. Poniedziałkowe dzieci to kronika opisująca rok 1969, gdy rozpoczęła współprace z Robertem Mapplethorpem, który był znanym fotografem a także kochankiem i przyjacielem. Przedstawiona w książce została burzliwa historia relacji jakie miedzy sobą mieli a jednocześnie przejście bohaterki przez współczesnych świat muzyki.

4. „John Lennon. Listy” John Lennon, Hunter Davies

YokoOno – wdowa po Johnie Lennonie, długo nie chciała publikować korespondencji jaka została po zmarłym mężu. Wreszcie jednak ujrzała ona światło dzienne. W sumie prawie trzysta listów oraz pocztówek, które zostały zebrane w porządku chronologicznym i opatrzone są komentarzem Huntera Daviesa, prywatnie znajomego artysty. Lennon był nie tylko muzykiem oraz kompozytorem, ale również był poetą i sukces jaki osiągnęli Beatlesi w dużej mierze wynika z tekstów jakie napisał. Korespondencja pokazała, jak ważne było dla Lennona słowo pisane i jak sobie z nim radził. Jednocześnie można zrozumieć świat tego muzyka z innej nieco perspektywy.

5 autobiografii sławnych muzyków, którymi można się zainspirować w biznesie

5. „Ed Sheeran. Graficzna podróż” Ed Sheeran, Phillip Butah

Ostatnia na liście pozycja jest inna niż wszystkie i nie tylko dlatego, że dotyczy dużo młodszego artysty, który obecnie jest bardzo popularny. Książka Graficzna podroż to w dużej mierze wizualna opowieść, która napisana została przez samego Sheerana, który w emocjonalny sposób opowiada o przeżyciach jakie były związane z muzyką. Fotografie oraz ilustracje Butaha pozwalają czytelnikom przyjrzeć się myślom oraz uczuciom tego artysty. na pewno dla fanów tego artysty będzie to ciekawa książka, po którą warto będzie sięgnąć i zapoznać się z jego osobą nieco szerzej, co możliwe, że w jakieś mierze ułatwi również rozumienie jego twórczości.

Zobacz więcej podobnych postów