O czym warto pamiętać wypożyczając samochód?
Biznes codzienny

O czym warto pamiętać wypożyczając samochód?

Wiele osób wciąż uważa, że wynajem samochodu jest przeznaczony tylko dla bogatych biznesmenów. Oczywiście, nie jest to prawda. Wynajęcie pojazdu opłaca się, bez względu na to, jakim budżetem dysponujesz. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Spora oszczędność czasu

Wynajmując auto, możesz zaoszczędzić dużo czasu, dzięki czemu będąc na wyjeździe będziesz mógł zobaczyć znacznie więcej. Niestety wbrew opinii większości turystów, główne atrakcje danego miasta nie zawsze znajdują się w jego centrum. Niektóre ciekawe miejsca warte odwiedzin zlokalizowane są daleko od głównego rynku lub nawet w pobliskim mieście. Wtedy jesteś uzależniony od rozkładu jazdy autobusów lub pociągów. Jeśli natomiast wynajmiesz auto, nie musisz się nigdzie spieszyć. Masz czas, aby zobaczyć wszystko, co sobie wcześniej zaplanowałeś. Dodatkowo możesz sobie wygospodarować chwilę na chwilę przerwy przy kawie i deserze w przytulnej kawiarni.

O czym warto pamiętać wypożyczając samochód?

Większa prywatność

Jeśli cenisz sobie prywatność i niezależność, koniecznie zapoznaj się z ofertą wypożyczalni. Żaden inny środek transportu nie zapewnia takiej wygody i swobody jak samochód. Każda minuta jest ważna, gdy odwiedzasz nowe miejsca, a masz ograniczony czas. Wtedy spędzanie wielu godzin w autobusach i pociągach nie jest idealną opcją. Jeśli jazda taksówkami również Cię krępuje, warto zdecydować się na wynajem auta.

Lokalizacja

Miejsce odbioru samochodu jest kluczowe. Lotniska mogą mieć największe oddziały i doskonały wybór aut, jednak usługi są najczęściej dużo droższe. Jeżeli chcesz chociaż trochę zaoszczędzić, zdecyduj się inną wypożyczalnię.

Sprawdź ofertę

Cena wynajmu może się różnić w zależności od firmy lub okresu wynajmu, dlatego sprawdź dokładnie ofertę wypożyczalni. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, zapytaj o to konsultanta, zanim podpiszesz umowę. Jeśli planujesz pokonywać dalekie dystanse, sprawdź limity kilometrów. Wiele wypożyczalni oferuje nieograniczoną liczbę kilometrów na czas wynajmu auta. Dzięki temu możesz jeździć tyle, ile chcesz, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych opłat. Niektóre firmy mogą jednak naliczać opłaty za przekroczenie dziennego limitu. Dlatego zawsze czytaj całą umowę, szczególnie to, co jest napisane małym drukiem.

Przedpłata za paliwo

Być może takie rozwiązanie wydaje Ci się wygodne, ponieważ nie musisz rezerwować czasu na tankowanie auta. Z drugiej jednak strony musisz liczyć się z tym, że zapłacisz za cały bak, nawet jeśli go nie wykorzystasz. Warto więc wygospodarować jednak trochę więcej czasu i zatankować na pobliskiej stacji. Nie możesz jednak o tym zapomnieć, w przeciwnym razie zostaną naliczone dodatkowe opłaty.

O czym warto pamiętać wypożyczając samochód?

GPS i fotelik samochodowy

Wiele wypożyczalni samochodowych obciążą Cię dodatkowymi kosztami za takie akcesoria dodatkowe jak GPS czy dziecięcy fotelik samochodowy. Dlatego warto zainstalować GPS na swoim telefonie lub wydrukować wskazówki dojazdu. Jeśli masz przenośny GPS, weź go ze sobą i używaj w czasie podróży. Pamiętaj tylko o tym, aby zabrać go przed oddaniem auta.

Zanim odbierzesz auta, sprawdź go dokładnie. W przeciwnym razie możesz zostać obciążony za szkody, których tak naprawdę nie spowodowałeś. Dlatego sprawdź samochód pod kątem ewentualnych zadrapań, wgnieceń, wycieków i plam.

Partnerem tekstu jest Express - rent a car kraków.

Zobacz więcej podobnych postów