Jak założyć firmę w Anglii? Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania!
Firma

Jak założyć firmę w Anglii? Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania!

Założenie firmy w Anglii staje się coraz bardziej popularne z wielu względów takich jak np. duża suma wolna od podatku, mniejsza biurokracja czy prostszy system prowadzenia firmy. Obecnie rzeczywiście mamy możliwość założenia firmy w Anglii i prowadzenia biznesu na wyspach, nawet bez wychodzenia z własnego domu. Jak zatem założyć firmę w Anglii? Wszystkie szczegóły poniżej.

Jak założyć firmę w Anglii? Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania!

 

Jaki jest proces zakładania firmy w Anglii?

Jeśli chcemy założyć firmę w Anglii, możemy zrobić to na dwa sposoby — osobiście w urzędzie lub całkowicie online. Założenie firmy trwa do ok. 24h i możemy wykonać ten proces całkowicie internetowo. Polega on na złożeniu wniosku rejestracyjnego do rejestru handlowego. Kolejnym krokiem jest samo zgłoszenie do urzędu skarbowego w UK faktu prowadzenia działalności, tak aby płacić podatek dochodowy i opcjonalnie informację do celów VAT. Po 24h od wysłania wniosku przeważnie otrzymujemy całą dokumentację z numerem rejestracyjnym oraz statusem, a firma jest zarejestrowana w Anglii. W ten sposób możemy zarejestrować zarówno spółki, jak i firmy jednoosobowe.

Porada: Na rynku Polskim, jak i Angielski istnieje wiele firm, które oferują pomoc przy zakładaniu tego typu firm. Jeśli nie jesteśmy biegli w tym temacie, wystarczy wpłacić pewną małą sumę i zlecić danej firmie założenia naszej firmy w naszym imieniu.

 

Jakie wymagania muszę spełnić?

Wiele osób znających Angielskich realiów nie wie, czego ma się spodziewać, po procesie zakładania firmy w Anglii i jakie wymagania musi spełnić. Są one relatywnie proste do spełnienia i możliwe do spełnienia przez przeciętną osobę, która chce taką firmę założyć. Pierwszym wymogiem jest wiek. Spółkę LTD możemy założyć, mając już 16 lat, gdyż taki jest minimalny wiek dyrektora. Wiele osób pyta też o wysokość kapitału zakładowego, który w Polsce wynosi kilka tysięcy złotych. W Anglii wynosi on 1 funt oraz jest deklarowany, czyli zobowiązujemy się go wpłacić w razie problemów firmy, a nie w płatności z “góry”. Możemy również być zatrudnieni, jeśli chcemy skorzystać z założenia firmy w UK.

 

Zobacz więcej podobnych postów