Systemy pakowania towarów – wybierz najlepszy sposób
Firma

Systemy pakowania towarów – wybierz najlepszy sposób

Odpowiednie pakowanie produktów i przygotowywanie ich do wysyłki to jedna z najważniejszych czynności realizowanych w wielu firmach, których działalność obejmuje dostarczanie różnego rodzaju przesyłek. Jak wybrać najlepszy system pakowania towarów i dlaczego warto z niego korzystać?

Nowoczesny system pakowania towarów – jakie ma zalety?

Nowoczesny system pakowania towarów to rozwiązanie godne polecenia z paru ważnych powodów. Kluczową przesłanką przemawiającą na jego korzyść jest oszczędność czasu i pieniędzy, co rzutuje na funkcjonowanie całej firmy. Pakowanie towarów przebiega bardzo sprawnie, a cały proces jest doskonale zoptymalizowany zarówno pod względem kosztów, jak i zastosowanych do tego materiałów. Systemy pakowania towarów działają w oparciu o specjalne algorytmy, które na podstawie informacji wprowadzonych do aplikacji tworzą symulację prawidłowo spakowanego nośnika. Przestrzeń na nośniku, np. na palecie, zostaje prawidłowo zagospodarowana. W rezultacie przesyłka trafia prędzej do odbiorcy i jest solidnie zabezpieczona przed rozmaitymi uszkodzeniami, na jakie jest ona narażona w trasie. Wdrożenie w praktykę dobrego systemu pakowania towarów ma także wymiar ekologiczny, ponieważ dzięki temu zmniejszony zostaje ślad węglowy – firma transportowa jest bowiem w stanie zabrać więcej prawidłowo zapakowanych przesyłek, co oznacza mniej kursów.

Nowoczesny system pakowania towarów – jak znaleźć najlepsze rozwiązanie?

Przy wyborze systemu pakowania towarów należy się kierować przede wszystkim charakterem działalności danej firmy oraz zasięgiem świadczonych przez nią usług. Ogromne znaczenie w tym kontekście ma także rodzaj pakowanych towarów. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że system pakowania to nie tylko wspomniana już aplikacja. Aby omawiane działania były skuteczne i przynosiły pożądane rezultaty, konieczne jest też zaopatrzenie się w stanowisko pakujące oraz sprzęt – czyli maszyny owijające, napełniające, odważające i dozujące, zamykające i etykietujące oraz automaty wieloczynnościowe. Oczywiście przy dobrze poszczególnych urządzeń trzeba barć poprawkę na wymienione powyżej kryteria. Przy tej okazji wypada jeszcze nadmienić, że profesjonalne stanowiska do pakowania mogą być w częściowo lub w pełni zautomatyzowane. W zakresie systemów pakowania towarów na rynku pojawia się coraz więcej ofert – trzeba je porównać pod kątem zawartości oraz ceny.

Systemy pakowania towarów – wybierz najlepszy sposób

Pakowanie przesyłek paletowych – o tym trzeba wiedzieć!

System pakowania towarów adekwatny do konkretnych potrzeb jest niezastąpiony zwłaszcza przy pakowaniu przesyłek paletowych, których przygotowanie nie jest wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. W pierwszej kolejności należy znaleźć właściwy nośnik. W tej roli zazwyczaj występują palety EURO o wymiarach 120 x 80 cm oraz wysokości nieprzekraczającej zwykle 180 cm. Przy umieszczaniu towarów na palecie należy brać poprawkę na wytyczne firmy transportowej. Żaden towar nie może wystawać poza obrys palety, a konstrukcja musi być stabilna, z prawidłowo rozłożonym środkiem ciężkości. 

 

Zobacz więcej podobnych postów