Zalety i  wady płatności przelewów internetowych
Biznes codzienny

Zalety i wady płatności przelewów internetowych

Przelewy internetowe znacznie upraszczają codzienne życie. Na potrzeby e-commerce wprowadzane są nowe rozwiązania również w zakresie płatności. Udoskonalane są ponadto obecne rozwiązania.

 Zalety i  wady płatności przelewów internetowych

Najpopularniejsze formy płatności w Internecie

Do najpopularniejszych form płatności internetowych możemy zaliczyć:

  • przelewy internetowe-polecenie przelewu w zakresie pieniężnych rozliczeń bezgotówkowych,
  • gotówkowe płatności online-płacenie gotówką przez Internet,
  • płatności SMS-środki przekazywane są przy pomocy usługi Premium SMS, należy wysłać SMS pod konkretny numer,
  • płatności kartami płatniczymi-dostęp online do pieniędzy zgromadzonych na koncie bankowym,
  • płatności stosujące portfele internetowe-należy zarejestrować się w odpowiednim systemie, założyć portfel internetowy i go zasilić.

Zalety przelewów online

Płatności internetowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Przede wszystkim pozwalają na znacznie łatwiejsze robienie zakupów przez Internet. Konta internetowe proponowane przez banki są bardzo atrakcyjne i wygodne. Cieszą się wielką popularnością i wyróżniają się niskimi kosztami obsługi.

Klient może wybierać spośród różnych metod płatności, w zależności od swoich upodobań. Tego typu płatności są nie tylko błyskawiczne, ale też komfortowe. Nie musimy wcale wychodzić z domu, aby sprzedający szybko otrzymał od nas pieniądze za konkretny towar lub usługę.

Nie martwmy się też o bezpieczeństwo. Wykorzystując renomowane systemy płatności, możemy być spokojni o to, że nasze dane są odpowiednio szyfrowane, np. certyfikat SSL. Ponadto tego typu płatności cały czas są modyfikowane i udoskonalane.

 Zalety i  wady płatności przelewów internetowych

Wady przelewów internetowych

Oczywiście z przelewami internetowymi wiążą się też pewne ograniczenia. Przede wszystkim część internautów nadal nie ma internetowego konta bankowego. Ponadto sprzedawcy często muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami w formie prowizji. Część użytkowników dalej nie ufa tego typu płatnościom i martwi się o bezpieczeństwo swoich środków. Niekiedy zdarza się, że trzeba dłużej poczekać na potwierdzenie transakcji.

Pomimo tych ograniczeń, zalety przelewów internetowych są nieocenione. Dlatego cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim cechuje je bezpieczeństwo, szybkość i komfort. Dlatego e-płatności wykorzystywane są przez wiele sklepów internetowych, serwisy aukcyjne, media społecznościowe, portale online, firmy funkcjonujące w Internecie i właścicieli konkretnych witryn internetowych. Polski rynek został zdominowany przez kilku operatorów: eCard, PayU, Przelewy24 i DotPay.

Zobacz więcej podobnych postów