Czym kierować się przy wyborze kontenera chodniczego?
Biznes codzienny

Czym kierować się przy wyborze kontenera chodniczego?

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na transport towarów drogą morską muszą zainwestować w zakup dobrej jakości kontenera. Jego rodzaj musi być odpowiednio przystosowany do rodzaju przewożonych towarów oraz zapewniać im optymalne warunki podczas transportu. Towary, które są szczególnie podatne na wahania temperatur muszą być przewożone w specjalnych kontenerach chłodniczych. Czym kierować się przy jego wyborze?

Kontener chłodniczy i jego rola w transporcie delikatnych towarów

Towary, które niekorzystnie reagują na zimno, ciepło oraz wahania temperatur muszą być przewożone w specjalnych kontenerach chłodniczych. Są to odpowiednio zaprojektowane kontenery wyposażone w funkcję regulacji temperatury oraz poziomu wilgotności. Ustawienie obu tych parametrów na właściwym poziomie gwarantuje bezpieczny transport delikatnych i wrażliwych na zmiany temperatury towarów. Odpowiednia temperatura we wnętrzu kontenera jest utrzymywana przez cały czas trwania transportu, w tym także podczas jego załadunku i rozładunku w porcie docelowym.

Kontener chłodniczy posiada bardzo szerokie zastosowanie. Korzystają z niego przedsiębiorcy zajmujący się przewozem produktów szybko psujących się, do których należy żywność, kwiaty oraz artykuły zamrożone. Kontener chłodniczy jest także często wykorzystywany do transportu towarów przemysłowych, w tym prefabrykatów oraz substancji, które muszą mieć zapewnione ściśle określone przez przepisy warunki podczas przewozu. Agregaty w dobrej jakości kontenerach są w stanie utrzymywać stałą temperaturę w zakresie od ‐30°C do +30°C, co gwarantuje bezpieczne przewożenie w ich wnętrzu nawet najbardziej wrażliwych na zmiany temperatury towarów.

Czym kierować się przy wyborze kontenera chodniczego?

Jak wybrać dobrej jakości kontener chłodniczy?

Wybór odpowiedniego kontenera chłodniczego zależy od kilku elementów. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakiej wielkości ładunki będziemy przewozić i dopasować pojemność kontenera do swoich potrzeb. Nie bez znaczenia jest także kształt załadunku, który również warto wziąć pod uwagę przy wyborze nowego kontenera. Do przewodu niewielkich ładunków o regularnych kształtach wykorzystywane są standardowe kontenery chłodnicze. Występują one w wariantach dostosowanych do przewozu palet oraz skrzynek o standardowych wymiarach.

Dobrej jakości kontener chłodniczy powinien być wyposażony w wydajny i cichy agregat oraz szczelną konstrukcję. Praktycznym dodatkiem, który docenimy podczas regularnego korzystania z jego funkcjonalności jest energooszczędne oświetlenie LED, które znaleźć można w dobrej jakości kontenerach. Ważnym aspektem jest także gotowość do pracy – nowoczesne kontenery chłodnicze wysokiej klasy uruchamiają się od razu po ich podłączeniu do zasilania bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne.

Dobrej jakości kontener chłodniczy powinien być wykonany z odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów. Taka konstrukcja pozwoli na bezpieczny transport wszystkich delikatnych towarów, które bezpiecznie dotrą na miejsce rozładunku. Decydując się na zakup kontenera używanego warto dokładnie obejrzeć go przed zakupem oraz zbadać, czy obudowa nie posiada żadnych uszkodzeń mogących negatywnie wpływać na pracę kontenera. W przypadku zakupu nowego kontenera należy natomiast dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji udzielanej przez sprzedawcę.

 

Zobacz więcej podobnych postów