Wprowadzenie do elektronicznych płatności
Biznes codzienny

Wprowadzenie do elektronicznych płatności

Elektroniczne płatności pozwalają na błyskawiczne i komfortowe zakupy internetowe. Możemy płacić kartą zbliżeniowo w tradycyjnym sklepie, a także podczas robienia zakupów przez Internet.

Codzienne zakupy w Internecie

Przy robienia zakupów w Internecie wykorzystujemy płatności elektroniczne. Prawie wszystko możemy teraz kupić online. Niektóre sklepy działają tylko w Internecie. Czasami mają swoje fizyczne punkty odbioru. Wtedy możemy zamówić towar w Internecie i zapłacić gotówką w punkcie stacjonarnym. Coraz więcej supermarketów oferuje dostawę do domu. Wtedy możemy zamówić wszystko co chcemy przez Internet i tylko poczekać na kuriera. Przed zrobieniem zakupów upewnijmy się, że mieszkamy w regionie, w którym możliwa jest taka opcja.

Wprowadzenie do elektronicznych płatności

Wirtualne pieniądze za wirtualne produkty

Najczęściej za produkty kupione na Allegro możemy zapłacić e-przelewem. Za dobra elektroniczne, np. muzykę, gry czy filmy zapłacimy tylko zdalnie. Gotówka nie wchodzi tutaj w grę. To samo dotyczy mikropłatności, które są popularne w grach. Za aplikacje w Google Play lub Apple Store również zapłacimy elektronicznie. W ten sam sposób zapłacimy za płatne artykuły opublikowane w popularnych gazetach lub doładujemy telefon komórkowy. Za zakupy w zagranicznych sklepach zapłacimy online.

Korzyści zakupów w Internecie

Płatności elektroniczne mają wiele zalet. Przede wszystkim środki są szybko przekazywane sprzedawcy. Ponadto możemy zrobić błyskawiczne zakupy w komfortowych warunkach, nawet nie wychodząc z domu. Możemy też oddać towar zakupiony w polskich sklepach internetowych w ciągu 14 dni. Wtedy sprzedający odda nam pieniądze.

Ciekawym rozwiązaniem jest również procedura chargeback. Jest ona realizowana przez bank na życzenie klienta. Wtedy następuje zwrot środków na konto, do którego przypisana jest karta wykorzystana w transakcji. Klient ma prawo się tego domagać w razie oszustwa, pomyłki lub niezadowolenia z zakupionego towaru. Ważną korzyścią jest też możliwość rozłożenia kwoty na raty. Nie musimy się nawet ruszać z domu, aby o to wnioskować. Decyzja jest podejmowana w ciągu kilkunastu minut.

Wprowadzenie do elektronicznych płatności

Bezpieczne płatności internetowe

Większość systemów płatności internetowych jest odpowiednio zabezpieczona. Dlatego, jeśli będziemy ostrożni i nie popełnimy podstawowych błędów, nie musimy bać się o swoje bezpieczeństwo. Zakupy w Internecie nie muszą być obarczone większym ryzykiem niż tradycyjne zakupy na targu.
Zobacz więcej podobnych postów