Nowa era Samsunga
Biznes codzienny

Nowa era Samsunga

Nowy Rok to nowe zmiany także dla Koreańskiego Przedsiębiorstwa. Samsung ogłosił nową erę. Zaprezentowano żółtą kulę, technologicznie sterowaną.

O nowoczesnym urządzeniu

Żółta kula została nazwana Ballie. Piłka ta kojarzy się z piłką do tenisa lub zabawkę dla czworonoga. Wielu osobom urządzenie to przypomina BB-8 (droida astromechanicznego), bohatera „Gwiezdnych Wojen”.  Jego popularność wynika właśnie z tych skojarzeń.

Targi technologiczne

Koreańska firma zaprezentowała na targach technologicznych CES w Las Vegas ogrom rozwiązań i pomysłów na nowe produkty, usługi, okulary AR, telewizory, lodówki oraz przenośną płytę indukcyjną. Jednak numerem jeden wśród tych propozycji okazał się Ballie. To robot na kółkach, który posiada wbudowaną kamerę oraz sztuczną inteligencję, która wspiera w zarządzaniu mieszkaniem. Zbyt wiele informacji Samsung nie podał na temat tego urządzenia. Nie ma wiadomości, powiązanych z terminem, w którym urządzenie ma zostać dopuszczone do sprzedaży. Na targach został zaprezentowany film promocyjny, który ukazał jak może wyglądać życie z takim urządzeniem.

Nowa era Samsunga

Codzienność z Ballim

Może niekoniecznie być przydatny jedynie dla fanów technologii i gadżeciarzy. Może także się okazać pomocny w opiece nad dziećmi, zwierzętami czy osobami starszymi. Urządzenie to na razie zostało wpisane przez Koreańczyków w „erę doświadczeń”. Ma ono stać się towarzyszem ludzkiego życia, które wspiera ludzi w codziennym funkcjonowaniu, pomagając w obowiązkach i reagując na zaistniałe potrzeby. Takie urządzenia mają się znajdować się w wyposażeniu każdego inteligentnego domu, zarządzanego przez technologiczne rozwiązania. Mimo zauważalnych plusów trzeba mieć świadomość potencjalnych zagrożeń, że takie urządzenie ciągle, nieprzerwanie będzie rejestrować naszą aktywność i współpracować z innymi urządzeniami czy aplikacjami. Samsung zastrzega, że dane nie zostaną udostępnione dopóki nie otrzymają zgody na ich rozpropagowanie, podkreśla H.S. Kim, prezes Samsung Electronics, reprezentujący dział elektroniki użytkowej.

Zobacz więcej podobnych postów