Specjalista od hackingu poszukiwany
Firma

Specjalista od hackingu poszukiwany

Mnóstwo osób na całym świecie kojarzy słowo hacker z osobą, która włamuje się do systemu operacyjnego firm lub osób prywatnych, mając na celu kradzież istotnych danych. Pojęcie to mylnie przylgnęło do osób, które ze szkodliwym działaniem mają wiele wspólnego. Osoba uzyskująca dostęp do cudzych informacji prawidłowo nazywa się crackerem. Hacker natomiast to osoba, której umiejętności są pożądane w wielu instytucjach i korporacjach. Sprawdź, kim się zajmuje i jak można uzyskać stosowne wykształcenie.

Kim jest hacker?

Od wielu lat definicja hackera przypisywana jest osobom, które włamują się do systemów komputerowych. Osoba uprawiająca hacking to specjalista od zabezpieczeń, którego zadaniem jest wyszukiwanie luk w firmowym systemie komputerowym i prowadzić działania prewencyjne, aby nie dopuścić do złamania haseł i ataku ze strony crackerów. Hacker to wysoce wykwalifikowany specjalista, który doskonale zna się na wszelkich zabezpieczeniach internetowych. Taka osoba sprawnie wynajduje błędy, które mogą być łatwym celem dla crackerów, i szybko je naprawia, nie dopuszczając do ataku ze strony osób trzecich.

Etat dla hackera

Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na stanowisko hackera w większych firmach oraz instytucjach. Poprawna nazwa stanowiska to ethical hacker (etyczny haker), czyli osoba testująca firmowe zabezpieczenia systemowe. Osoba ubiegająca się o to stanowisko powinna posiadać jednak odpowiednie cechy, a także doświadczenie. Pracodawcy wymagają przede wszystkim dużej dozy cierpliwości oraz systematycznego wykonywania swoich obowiązków. Kluczowe w tej pracy są również kreatywność, samodzielne podejmowanie działań oraz wrodzona ciekawość, która przez wielu postrzegana jest jako istotna cecha charakteru dobrego hackera.

Specjalista od hackingu poszukiwany

Wykształcenie przyszłego hackera

Wielu pracodawców ceni osoby, które ukończyły studia o kierunku informatycznym i mogą pochwalić się niemałą wiedzą z dziedziny technologii informacyjnej. Ukończenie uczelni wyższej to na szczęście nie jest jedyna droga do sukcesu. Ważne jest, aby pracownik posiadał nieustanną chęć dążenia do samorozwoju poprzez udział w tematycznych kursach i szkoleniach.

Decydując się na udział w szkoleniu warto znaleźć ośrodek, którego kursy są certyfikowane. Spośród szerokiej oferty na polskim rynku na uwagę zasługuje Centrum Szkoleniowe Dagma, które posiada sieć swoich ośrodków aż w 8 miejscach w kraju. Wszystkie szkolenia są autoryzowane, a każdy uczestnik po ukończonym kursie ma zagwarantowaną opiekę ze strony specjalistów IT.

Zarobki hackera

Pomimo dużego zapotrzebowania na specjalistów z dziedziny hackingu oraz informatyki śledczej, płace w tej branży stale utrzymywane są na wysokim poziomie. Początkujący hacker może liczyć na zarobki rzędu 6-8 tys. zł., natomiast doświadczony specjalista będzie mógł zarobić nawet do 30-40 tys. zł. Tego typu praca gwarantuje zróżnicowane środowisko, w tym również międzynarodowe, co daje dodatkowe opcje na rozwój i zdobywanie szerszej wiedzy z dziedziny technologii informacyjnej.

Chcesz zostać hackerem? Sprawdź szkolenia na https://www.acsdagma.com/pl/

Zobacz więcej podobnych postów