5 przydatnych aplikacji dla biznesmenów
Firma

5 przydatnych aplikacji dla biznesmenów

Twój harmonogram staje się coraz bardziej napięty? Musisz pamiętać o spotkaniach, podróżach służbowych i lunchach z klientami? Jeśli Twoja firma dynamicznie się rozwija, powinieneś się liczyć z tym, że tempo pracy stanie się jeszcze szybsze. Warto więc zwrócić uwagę na nowinki technologiczne. Aplikacje biznesowe mogą znacznie ułatwić Ci życie.

Kashoo

Sprawdzi się świetnie w przypadku małych i średnich firm. Obsługuje wiele funkcji księgowych. Zapewnia doskonałe wsparcie techniczne. Niestety wersja mobilna dostępna jest tylko na iOS. Może być idealnym rozwiązaniem dla freelancerów i przedsiębiorców.

Umożliwia łatwe i szybkie tworzenie faktur i audytów. Na bieżąco możesz kontrolować sytuację finansową swojej firmy. 

Na szczególną uwagę zasługuje faktura wielowalutowa. Korzystając z tej funkcji, możesz wystawić faktury w różnych walutach. Aktualne kursy pobierane są automatycznie. Główny pulpit wyświetla wszystkie istotne dane biznesowe. Kashoo jest na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu dostosowuje się do potrzeb rynku.

5 przydatnych aplikacji dla biznesmenów

Slack

Ułatwia współpracę z członkami zespołu. Pozwala sprawnie zarządzać projektami. To przydatne narzędzie oparte na chmurze. Przechowuje wszystkie wiadomości i pliki w jednym miejscu. Ta aplikacja jest dostępna dla wszystkich urządzeń mobilnych. Możesz również swobodnie korzystać z przeglądarkowej wersji.

Slack umożliwia firmom dzielić pracę w oparciu o zespoły, klientów lub w inny dowolny sposób. Pracownicy mogą dołączać i opuszczać czaty według własnego uznania. Dlatego nie muszą uczestniczyć w rozmowach, które ich nie dotyczą. 

Oferuje również przydatną funkcję video. Możesz rozmawiać z członkami zespołu bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują. Slack możesz zintegrować z ponad 1000 aplikacji, w tym Dropbox i Google Box. Jeśli chcesz, przeciągaj i upuszczaj pliki, obrazy i filmy bezpośrednio w Slack. Udostępnianie ekranu to kolejna przydatna funkcja wbudowana w aplikację.

RescueTime

Aplikacja automatycznie śledzi czas spędzony na aplikacjach i witrynach internetowych. Wysyła szczegółowe raporty na podstawie Twojej aktywności. Dzięki temu możesz później przeanalizować, jak spędziłeś dzień. 

Możesz ustawić alerty. Powiadomią Cię, jeśli spędzisz zbyt wiele czasu w sieciach społecznościowych, czytaniu wiadomości lub rozpraszających uwagę stronach internetowych. Działa na komputerach Mac, Android, PC i Linux.

Tiny Scanner

Każdemu freelancerowi i przedsiębiorcy przyda się prędzej lub później skaner dokumentów. Mała aplikacja zamieni urządzenie mobilne w przenośny skaner. Pozwala łatwo i szybko skanować dowolne rodzaje dokumentów i eksportować je jako obrazy lub pliki PDF.

Możesz też udostępniać zeskanowane pliki za pośrednictwem Google Drive, Dropbox, Evernote, OneDrive lub Box. Oferuje wiele funkcji, których nie znajdziesz w wielu stacjonarnych skanerach. Proponuje m.in. skanowanie w kolorze, 5 poziomów kontrastu i automatyczne wykrywanie krawędzi strony. Możesz też dostosować skalę szarości. Aplikacja pozwala też chronić pliki za pomocą hasła.

5 przydatnych aplikacji dla biznesmenów

Asana

Jeśli chcesz poprawić komunikację i współpracę w swojej firmie, koniecznie zwróć uwagę na tę aplikację. Dostępna jest w wersji mobilnej i przeglądarkowej. Ułatwia przeglądanie wszystkich zadań i projektów. Pozwala śledzić postępy na tablicy, udostępniać notatki i przesyłać pliki.

Zobacz więcej podobnych postów