Wypożycz auto dla swojej firmy
Firma

Wypożycz auto dla swojej firmy

Samochód to jeden z podstawowych elementów budowania prestiżu, własnego oraz swojej firmy. Nie zawsze przedsiębiorstwo posiada zdolność finansową do zakupu czegoś naprawdę reprezentacyjnego, a często też właściciel firmy nie chce się w ten sposób obciążać. Dobrą alternatywą dla kupowania samochodów jest ich wynajmowanie, także długoterminowe.

Samochody dla pracowników i dla szefa

Zanim klient czy partner biznesowy będzie w stanie ocenić jakość współpracy z firmą, swoje wrażenia będzie opierał na kwestiach powierzchownych, takich właśnie jak posiadana przez firmę flota samochodów. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, więc trzeba się dobrze pokazać. Nie jest to kwestia próżności, ale imperatyw czysto ekonomiczny. Wynajem odpowiedniej klasy samochodów jest coraz częściej najbardziej rozsądną decyzją biznesową, która pozwala równocześnie maksymalizować prestiż i minimalizować koszty. Co ważne, wynajem samochodów jest zupełnie pozbawiony wszystkich typowych elementów ryzyka związanych z posiadaniem samochodów i gwarantuje, że firma zawsze będzie miała dostęp do odpowiednich pojazdów.

Wypożycz auto dla swojej firmy

Formy wynajmu

Wynajem samochodów może przyjmować trzy formy rozróżniane poprze czas trwania umowy najmu:

•    Wynajem krótkoterminowy;
•    Wynajem średnioterminowy;
•    Wynajem długoterminowy.

W wynajmie krótkoterminowym samochód jest wykorzystywany do realizacji bardzo konkretnych zadań i przyjmuje się, że ten rodzaj wynajmu trwa nie dłużej niż 30 dni. Zazwyczaj w ten sposób wynajmuje się samochody na delegacje lub inne wyjazdy, po czym oddaje się je do wypożyczalni i nawet już następnego dnia można wziąć kolejny samochód.

Wypożycz auto dla swojej firmy

Wynajem średnioterminowy trwa do roku czasu i jego istotą jest po prostu wykorzystywanie samochodu w codziennej działalności firmy. Zazwyczaj na tę opcję decydują się przedsiębiorcy, którzy chcą szybko i wygodnie docierać do klientów. Ta opcja pozwala także na stosunkowo częste wymienianie samochodów i prezentowanie się zawsze z najlepszej strony.

Opcja długoterminowa to wynajem aż do 3 lat, który zazwyczaj jest bardzo podobny do leasingu pod tym względem, że w umowie zapisana jest możliwość wykupienia samochodu na własność. Można powiedzieć, że jest to bezpośrednia, bardziej elastyczna i mniej zobowiązująca alternatywa dla klasycznego leasingu. Świetnie sprawdza się dla szybko rozwijających się przedsiębiorstw.

Idealne rozwiązanie dla profesjonalisty

Słowem-kluczem dla wynajmu samochodów jest profesjonalizm. W ramach wynajmu aut można bowiem zawsze idealnie dostosować samochód do konkretnych potrzeb, a kiedy się one zmienią, wymienić samochód na inny. Nawet jeśli wymiana miałaby być efektem tylko tego, że poprzedni samochód już się klientom i partnerom opatrzył. 

 

Zobacz więcej podobnych postów