Jak zarabiać na Instagramie?
Biznes codzienny

Jak zarabiać na Instagramie?

Instagram to miejsce bardzo spopularyzowane w ostatniej dekadzie. Dzięki czemu stał się źródłem dochodów dla wielu osób, którzy intensywnie biorą udział w jego użytkowaniu. Choć nie jest to takie proste jak niektórzy mogą zakładać. Zainteresowanie łączy się z ilością odbiorców. W niniejszym opisie nastąpi przedstawienie znanych metod, które wpływają na możliwość zarobku przez użytkownika.

Reklama afiliacyjna

Najbardziej skutecznym sposobem zarabiania na Instagramie jest zastosowanie marketingu afiliacyjnego, czyli upowszechnianiu danego produktu, co nagradzane jest prowizją od każdej transakcji. Korzystanie z tej formy nie wymaga posiadania oficjalnego konta. Znaczenie ma tu tylko i wyłącznie właściwe zastosowanie hashtag’ów. Do progresji konta za pomocą tej metody warto skorzystać z Mass Planera bądź Instagressa. Jest bardzo dużo przedsiębiorstw, które chętnie nawiążą taką współpracę. Przykładem są Aliexpress czy Zalando. Innych firm można wyszukać na portalu Sharesale, Stylinity (dla osób, związanych z modą) oraz Ebates.

Wpisy sponsorowane           

Inną formą dochodową na Instagramie są posty sponsorowane. Polega na kreowaniu zdjęć i wizualizacji propagującą daną markę lub produkt. Wystarczy podpisać markę lub dodać do niej link. Warunek jest jeden, trzeba być autentycznym. Produkt, który jest promowany powinien być tożsamy z użytkownikiem i jego stylem życia. Współpracy można szukać przez stronę Whitepress.pl lub IndaHash. Z międzynarodowych portali godnymi polecenia są TapInfluence czy Influenz. IndaHash jest portalem, który wspiera współpracę pomiędzy osobami, mającymi konta na Instagramie, a markami, których interesuje taka forma. Firmy, które mają konto na IndaHash dzięki założonym kryteriom dopasowują, do których osób ma trafić dana reklama, uwzględniając przy tym ich wiek, płeć oraz dziedzinę. Wymogiem zarabiania na IndaHash jest wymóg posiadania minimum 700 followersów.

Jak zarabiać na Instagramie?

Inne metody

Kolejną metodą jest udostępnianie zdjęć swojego autorstwa. To świetnia opcja zarabiania dla fotografów i tych, którzy się nią interesują. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu hashtagów oraz znaków wodnych, które znikną w momencie zakupu zdjęcia. W tej współpracy pomagają portale takie jak Twenty20 lub Community Foap. Instagram jest miejscem bardzo przydatnym dla wielu przedsiębiorstw, dzięki promowaniu się za jego pośrednictwem można uzyskać wielu potencjalnych klientów. Dobrym zarobkiem jest także sprzedaż własnego konta. Dokonać można tego za pomocą Fame swap, Viral accounts czy Allegro.

Zarabianie na Instagramie

Warunkiem koniecznym jest duża liczba obserwujących. Jasno należy opisać swoje konto, również za pomocą hashtagów. Istotną kwestią jest regularne dodawanie postów, co najmniej parę zdjęć dziennie, jednak nie mogą być one wrzucane w jednym momencie. Zdjęcia te muszą być bardzo dobrej jakości, wykonane sprzętem profesjonalnym oraz właściwie obrobione. Konieczne jest także komunikowanie się z followersami. Ilość zarobionych pieniędzy zależy od ilości obserwatorów, na około 1000 osób można zarobić 250 zł. Warto kontaktować się ze znanymi markami, dzięki nim tak naprawdę łatwiej się wypromować. Ponadto, można zarabiać poprzez InstaShirt (drukowanie zdjęć z Instagrama na koszulki), Instabook (drukowanie fotoksiążek ze zdjęć) oraz Instadruk (drukowanie zdjęć z instagrama).

Sposobów zarabiania za pomocą Instgrama jest wiele, trzeba dobrać właściwą dla siebie oraz podążać za trendami, panującymi w marketingu instagramowym.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów