Miejsca na event w Krakowie
Biznes codzienny

Miejsca na event w Krakowie

Organizując event trzeba pamiętać, że na jego sukces ma wpływ kilka elementów. Kluczowym czynnikiem jest miejsce, w którym chcemy zorganizować swoje wydarzenie. Musi być one dopasowane do rodzaju imprezy. Istotne jest także zwrócenie uwagi na wielkość sali. Bardzo ważna jest także atrakcyjność eventu. Jak dokonać zatem odpowiedniego wyboru miejsca oraz gdzie najlepiej zorganizować imprezę firmową?

Event w Krakowie?

Dużym plusem jest organizacja imprezy w większej aglomeracji lub na jej obrzeżach. Ponadto, organizacja tego typu wydarzeń w miastach, w których mieści się wiele uczelni, a co za tym studentów i profesorów, chętnych do uczestnictwa w konferencji naukowej. Takim miastem jest Kraków. Wiele firm, posiadających w nim swoje siedziby, chętnie korzystają z obecności na targach handlowych.

W przypadku imprez rozrywkowych również zaleca się ich organizację w większych miastach, gdyż sprzyja temu duża liczba mieszkańców. Przykładem może być sytuacja w Krakowie, gdzie często mniej znani artyści mają stuprocentowo zapełnione sale widowiskowe. Imprezy w Krakowie zwykle przynoszą duży sukces na wzgląd na jego atrakcyjność. To miejsce zrzeszające wielu turystów krajowych i ogólnoświatowych.

Miejsca na event w Krakowie

Wydarzenie w środku miasta czy w jego okolicach?

Organizacja wydarzenia w Krakowie jest strzałem w dziesiątkę. To czy wybrać wydarzenie w centrum czy na obrzeżach zależy od charakteru i rodzaju organizowanego eventu. Bardziej rozrywkowe imprezy powinny mieć miejsce w centrum, ze względu na większą liczbę osób. Obrzeża miasta świetnie wpiszą się w klimat konferencji, kongresów czy targów handlowych. Dojazd na konferencję zwykle wymaga czasu, więc transport na obrzeża będzie zdecydowanie przyjemniejszy od tego, organizowanego w środku miasta, mając okazję ominąć korki i nadmiernego ruchu. Dodatkowo urokliwe miejsce może zachwycić swym krajobrazem.

Kwestia transportu

Plusem wydarzenia, odbywającego się w centrum miasta jest bezproblemowy transport za pomocą komunikacji miejskiej. Trudniej jest, gdy na miejsce konferencji można przybyć tylko i wyłącznie samochodem. Minusem transportu samochodowego jest trudność w znalezieniu wolnego miejsca parkingowego.

Miejsca na eventy w Krakowie

Najbardziej znaną salą konferencyjną jest EXPO Kraków zlokalizowane w centrum miasta, które świetnie sprawdzi się podczas organizacji koncertów, spektakli, wydarzeń kulturalnych, naukowych czy biznesowych i wiele innych. Świetnym miejscem jest również Alvernia Studios, będące jednym z największych i najnowocześniejszych studiów filmowych w kraju. Miejsce to doskonale sprawdzi się w sytuacji organizacji firmowego wydarzenia. Innym miejscem jest Stara Zajezdnia ulokowana na Krakowskim Kazimierzu. Posiada ona bardziej industrialną przestrzeń powiązaną z nowoczesnością. Doskonale sprawdzi się podczas organizacji wesela, studniówki, bankietu czy imprezy korporacyjnej. Innym miejscem jest Studio Zabłocie zamieszczone na Zabłociu na Starym Podgórzu. Sala ta 460m2 powierzchni, które sprawdzą się przy różnych rodzajach wydarzeniach.

 

Zobacz więcej podobnych postów