W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy prawnej?
Prawo

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy prawnej?

Każdego dnia mamy do czynienia z prawem. Jego znajomość przydaje się przy podpisywaniu umów, wypełnianiu dokumentów oraz dokonywaniu zakupów. Nie każdy z nas posiada jednak wiedzę, która umożliwia mu bezpieczne wykonywanie wszystkich czynności związanych z prawem. W razie wątpliwości oraz chęci lepszego zadbania o swoje interesy, przed podjęciem istotnych decyzji warto zasięgnąć porady adwokata.

Dlaczego warto korzystać z porady adwokata?

Prawo to obszerna i bardzo skomplikowana dziedzina, w której biegle orientują się jedynie specjaliści – adwokaci oraz radcy prawni. Przeciętny człowiek ma jedynie podstawową wiedzę z zakresu prawa, która w wielu sytuacjach okazuje się jednak być niewystarczająca. Niewiedza lub nieświadomość nie chronią nas jednak przed konsekwencjami prawnymi podejmowania złych wyborów i decyzji, gdyż ich skutki prawne są takie same i obowiązujące dla każdego.

Ze wsparcia profesjonalnej kancelarii prawnej warto skorzystać nie tylko w sytuacji, kiedy mamy już istniejące problemy prawne, ale także w celu ich uniknięcia. Do adwokata po poradę warto udać się przed podpisaniem umowy, jeśli chcemy mieć pełną świadomość swoich praw i obowiązków wynikających z jej zawarcia. Adwokat pomoże nam także w przypadku problemów w pracy, w rodzinie oraz przed podjęciem decyzji o przyjęciu spadku po bliskiej osobie. Z usług profesjonalnej kancelarii skorzystać mogą zarówno klienci prywatni, jak i przedsiębiorcy.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy prawnej?

Adwokat a radca prawny. Kiedy zwrócić się do kogo?

Na pierwszy rzut oka zakres obowiązków adwokata i radcy prawnego jest do siebie zbliżony. Wiele osób błędnie używa tych terminów zamiennie nie wiedząc, że kompetencje adwokata i radcy prawnego są nieco odmienne. Zadaniem obojga profesjonalistów jest świadczenie pomocy prawnej, do obu możemy się więc zgłosić w sytuacji, kiedy potrzebujemy porady.

Zakres profesjonalnych obowiązków adwokata jest szerszy niż radcy prawnego. Oprócz oferowania pomocy prawnej w sprawach cywilnych obejmuje on także sprawy karne i karne skarbowe, podczas gdy radca prawny może wspierać swoich klientów tylko w zakresie prawa cywilnego. Tylko radca prawny może być z kolei zatrudniony w oparciu o umowę o pracę, adwokat natomiast świadczy swoje usługi w drodze własnej działalności gospodarczej.

Bezpłatna pomoc prawna. Czy możliwe jest jej uzyskanie za darmo?

Z profesjonalnych porad prawnych korzystamy zdecydowanie zbyt rzadko. Głównym powodem jest ich koszt, na którego pokrycie stać nie każdą osobę. Warto jednak wiedzieć, że wielu profesjonalistów z dziedziny prawa, w tym adwokat z Wieliczki, oferuje całkowicie bezpłatne porady prawne, z których skorzystać może każda osoba potrzebująca profesjonalnej pomocy z zakresu prawa.

Darmowe porady prawne oferowane są w określonych dniach miesiąca i dają szansę każdemu, kto boryka się z problemami prawnymi, na ich rozwiązanie przy pomocy specjalisty. W ich trakcie adwokat z Wieliczki, po zapoznaniu się z problemem zaproponuje najlepsze i najkorzystniejsze dla klienta rozwiązanie oraz pomoże mu uniknąć konsekwencji prawnych w skutek błędnych decyzji.

Artykuł przygotowany we współpracy z Kancelarią Actio – adwokat wieliczka.

Zobacz więcej podobnych postów