W jaki sposób ubiegać się o odszkodowanie za lot z przesiadką?
Biznes codzienny

W jaki sposób ubiegać się o odszkodowanie za lot z przesiadką?

Kiedy wybieramy się w podróż czasami zdarza się tak, że miejsce, które mamy zamiar odwiedzić znajduje się dość daleko lub jest mało popularne i dlatego nie możemy do niego dotrzeć w bezpośredni sposób. Musimy wówczas skorzystać z tak zwanej przesiadki lub w niektórych przypadkach nawet z kilku przesiadek na różnych lotniskach. W takiej sytuacji należy odpowiednio zgrać ze sobą wszystkie połączenia tak, aby zdążyć na następny samolot.

Czy za utracone połączenie przysługuje nam odszkodowanie od linii lotniczej?

Czasami jednak może zdarzyć się tak, że z powodu opóźnienia samolotu, którym mieliśmy podróżować nie zdążymy dotrzeć na czas na lotnisko, z którego odlatuje samolot, do którego planowaliśmy się przesiąść. Czy w takiej sytuacji możemy starać się o odszkodowanie od linii lotniczej? Rekompensata za utracony lot przysługuje nam w sytuacji, kiedy do utraty lotu doszło na skutek bezpośredniej winy przewoźnika, dlatego też odszkodowanie za lot z przesiadką nie będzie przysługiwało nam w sytuacji, gdy do opóźnienia doszło z przyczyn niezależnych od danej linii lotniczej np. z powodu złych warunków pogodowych czy problemów na lotnisku. Jeżeli do opóźnienia lotu doszło na skutek winy przewoźnika rekompensata będzie się nam należała, jeżeli zostaną spełnione odpowiednie warunki. Należą do nich miedzy innymi: warunki zaproponowane przez linie lotnicze dotyczące zaproponowanego lotu alternatywnego, a także czas, w jakim zostaliśmy poinformowani o zmianie planu podróży.

W jaki sposób ubiegać się o odszkodowanie za lot z przesiadką?

Odszkodowanie za lot z przesiadką - gdzie warto szukać pomocy?

Procedury dotyczące otrzymania odszkodowania za utracony lot mogą zniechęcać do działania. Pamiętajmy jednak, że warto ubiegać się za odszkodowanie za lot z przesiadką, ponieważ rekompensata za utracony lot może wynosić nawet do 600 euro. Jeżeli chcemy zaoszczędzić swój czas i nerwy to warto skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju zagadnieniach. Zyskamy wówczas pewność, że nasza sprawa zostanie załatwiona w sposób profesjonalny. Godną zaufania, doświadczoną firmą, która zajmuje się kwestiami związanymi z przyznaniem rekompensaty za utracony lot jest firma DelayFix.com. Zgłoszenie sprawy do firmy jest bardzo proste wystarczy, bowiem wypełnić bezpłatny formularz dostępny na stronie internetowej firmy. Wówczas specjaliści z zakresu prawa zatrudnieni w DelayFix w profesjonalny sposób zajmą się danym zgłoszeniem, poinformują nas o dokumentach, które będą potrzebne do złożenia wniosku, a także o przebiegu procesu ubiegania się o odszkodowanie za lot z przesiadką. Jeżeli więc negocjowanie rekompensaty z linią lotniczą wydaje się nam skomplikowanym zadaniem to pamiętajmy, że naprawdę warto skorzystać z usług doświadczonej firmy zajmującej się odszkodowaniami za opóźniony lot. Należy podkreślić, że wypełniając formularz dostępny na stronie firmy DelayFix.com nic nie ryzykujemy (zgłoszenie jest bezpłatne), natomiast w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez linie lotnicze zyskujemy pieniądze, które zasilą nasze konto.

Zobacz więcej podobnych postów