Czy komputer do gier (dla gamerów) musi być drogi?
Biznes codzienny

Czy komputer do gier (dla gamerów) musi być drogi?

Zakup komputera dla gracza kojarzy się ze sporym wydatkiem. Nie da się ukryć, że taki sprzęt jest droższy niż komputer przeznaczony do standardowych zastosowań, ale wbrew powszechnie obowiązującym opiniom wcale nie trzeba zapłacić za niego majątku.

Komputer do gier – jaki jest najlepszy?

Najlepszy komputer gamingowy to taki, która odpowiada indywidualnym potrzebom oraz preferencjom. Trzeba więc określić własne oczekiwania względem takiego sprzętu oraz ustalić budżet przeznaczony na jego zakup. Tu pojawia się bardzo ważny dylemat do rozstrzygnięcia: lepiej kupić gotowy zestaw czy złożyć go samodzielnie? Oba rozwiązania mają plusy i minusy, niemniej większość gamerów decyduje się na drugą z wymienionych opcji. Budowa zestawu PC do gier od podstaw daje pełną kontrolę nad doborem poszczególnych komponentów. Każda z tych części jest objęta oddzielną gwarancją, co w razie awarii okazuje się nieocenione. Biorąc pod uwagę intensywność, z jaką miłośnicy gier używają komputerów, trzeba liczyć się z częstszymi usterkami i koniecznością wymiany lub naprawy poszczególnych elementów.

Komputer do gier – o czym należy pamiętać?

Decydując się na złożenie komputera do gier, trzeba mieć na względzie kilka istotnych przesłanek. Dotyczą one różnych części, które należy wybierać pod innym kątem, niż ma to miejsce w przypadku komputerów do domowego użytku. Komputer gamingowy musi mieć minimum 4-rdzeniowy procesor, niemniej zalecane są procesory wyposażone w 6 lub 8 rdzeni. Niezbędna jest również wydajna karta graficzna – w tym kontekście pojawiają się takie nazwy jak GeForce GTX/RTX lub Radeon RX. Oprócz tego gamerom przydaje się dodatkowy dysk SSD wyróżniający się duża prędkością. Nie obejdzie się też bez zakupu specjalnej płyty głównej do gier, która musi idealnie współgrać z procesorem i pamięcią RAM. Jeśli chodzi o pamięć RAM, to nie ma co na niej oszczędzać. Do tego wszystkiego trzeba dorzuć zasilacz o odpowiedniej mocy oraz solidny wentylator – im lepsze chłodzenie, tym większa wydajność sprzętu. Nie obejdzie się ponadto bez dobrego monitora (najlepiej z wieszakiem na słuchawki oraz z hubem USB), świetnych jakościowo słuchawek, klawiatury przystosowanej do grania oraz myszki. Pod ręką najrozsądniej jest drugą zapasową myszkę – zwłaszcza jeśli ktoś preferuje modele bezprzewodowe. 

Czy komputer do gier (dla gamerów) musi być drogi?

Komputer do gier nie musi kosztować fortuny!

Wybór komponentów komputera gamingowego musi być dokładnie przemyślany. Warto skorzystać ze specjalnych konfiguratorów komputerów dostępnych na stronach internetowych większości sklepów z tego typu sprzętem. W ten sposób można tak dopasować różne elementy, aby: po pierwsze – zmieścić się z w zaplanowanym budżecie, a po drugie – uzyskać co najmniej kilka optymalnych rozwiązań. Jak pokazuje praktyka, gamer jest w stanie zamknąć się w kwocie 5 tys. zł i mieć za te pieniądze naprawdę porządny sprzęt do gier. Kupując części do komputera, można od razu skorzystać z usługi montażu – użytkownik dostanie złożone urządzenie, które jest od razu gotowe do użytku.

Zobacz więcej podobnych postów