Za pomocą jakich narzędzi przeprowadzić wideokonferencję?
Biznes codzienny

Za pomocą jakich narzędzi przeprowadzić wideokonferencję?

Wideokonferencje zyskały na popularności w momencie wybuchu pandemii koronawirusa, gdzie większość firm przeszła na tryb pracy zdalnej. Konferencja online jest cząstką rozmowy prowadzonej w sposób tradycyjny. Poziom komunikacji za jej pośrednictwem jest znacznie wyższy w porównaniu z wiadomościami przesyłanymi przez e-mail czy inne platformy. Warto znać, które aplikacje występujące na rynku będą najlepsze do zorganizowania wideokonferencji. Oto kilka propozycji tego typu aplikacji.

Główne cechy wideokonferencji

Każda wideokonferencja powinna cechować się stabilnością, ponieważ często połączenia są wykonywane z różnymi strefami, więc nie może być problemu z połączeniem. Przed spotkaniem warto sprawdzić łącza i w razie potrzeby dokonać pewnych modyfikacji sieciowych. Wideokonferencje są bezpiecznym źródłem przekazywania poufnych danych. Umieszczanie ich w komunikatorach pozostawia wiele wątpliwości, gdyż w Internecie nie trudno o przejęcie danych. Jest to również wygodna forma komunikowania się online, gdzie można łatwo udostępnić pewne kwestie czy współdzielić ekran.

Za pomocą jakich narzędzi przeprowadzić wideokonferencję?

Aplikacje dedykowane wideokonferencjom

Jedną z tego typu aplikacji jest Google Duo. Posiada bardzo prosty i intuicyjny schemat, bardzo jasny układ funkcjonalności, jasno określona opcja do połączeń grupowych i wiele innych funkcji takich jak np. blokada osób, które nie chcemy by brały udział w konferencji. Wideokonferencja z Google Duo jest niezwykle łatwa i przyjemna.

Najbardziej znaną aplikacją wykorzystywaną już od wielu lat do prowadzenia wideokonferencji jest Skype. Jest to doskonałe narzędzie wykorzystywane coraz częściej w celach biznesowych. To narzędzie najczęściej jest wykorzystywane na Zachodzie do organizacji połączeń online.

Do połączeń w mniejszych grupach skorzystać można również z WhatsApp. Jest to świetny komunikator do czatowania w większej grupie do maksymalnie 250 osób. W przypadku wideokonferencji sprawdza się z połączeniem online z jedną bądź dwiema osobami.

Mniej popularnymi aplikacjami, służącymi do wideokonferencji jest Viber lub Discord.

 

Zobacz więcej podobnych postów