Wyposażenie siłowni-czego nie może w niej zabraknąć?
Firma

Wyposażenie siłowni-czego nie może w niej zabraknąć?

Regularne ćwiczenia wpływają pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Łatwiej schudniesz lub utrzymasz prawidłową wagę. Wzmocnią kręgosłup. Obniżają wysokie ciśnienie krwi. Łagodzą niepokój, stres, depresję i lęk. Zwiększają energię i poprawiają jakość snu.

Power bands

Obecnie power bands są niezawodnym narzędziem popularnie wykorzystywanym w klubach fitness i ośrodkach rehabilitacyjnych. Są skuteczne, wszechstronne i niedrogie. Urozmaicą każdy trening. Poszczególne modele różnią się stopniem oporu. Dzięki temu łatwo dostosujesz poziom treningu. Trenując regularnie z power bands, możesz zwiększyć siłę, elastyczność i wytrzymałość. Możesz ich podczas rozgrzewki, treningu siłowego i oporowego oraz ćwiczeń rozciągających. 

Są chętnie wybierane zarówno przez nowicjuszy, jak i profesjonalistów. Wprowadzają różnorodność w ćwiczeniach poprzez intensywną koncentrację mięśni. W rzeczywistości jest to ciągły skurcz i napięcie. Power bands budują mięśnie i przyspieszają utratę tłuszczu.

Gryf łamany

Gryf łamany jest świetną alternatywą dla gryfu prostego. Dostarcza skutecznych bodźców do rozwoju mięśni. Jeśli od dłuższego czasu ćwiczysz z prostym gryfem, zwróć uwagę na łamany. Nawet taka na pierwszy rzut oka niepozorna zmiana, może mieć pozytywny wpływ na intensywność treningu. Pozwala angażować konkretne mięśnie, co przekłada się na efekty treningów. Warto też podkreślić, że stosując podczas ćwiczeń  na biceps gryf łamany, mniej obciążamy nadgarstki. Wtedy mniej je obciążamy. Dlatego, jeśli mamy problemy z nadgarstkami, koniecznie zwróćmy uwagę na ten rodzaj gryfu.

Slam balls

Slam ball angażuje wiele partii mięśniowych. Urozmaica trening. Sprawia też, że jest bardziej skuteczny. Piłki różnią się wagą. Możesz wybrać taką, która najbardziej Ci odpowiada. Wybierając wyposażenie siłowni, koniecznie zwróć uwagę na slam balls. Są wszechstronne i uniwersalne. Dlatego możesz ich użyć podczas różnych ćwiczeń. Zwiększają siłę, wytrzymałość i szybkość. Najlepiej działają na triceps, brzuch, ramiona, łydki, plecy i pośladki. Ćwiczenia z piłkami zwiększają tętno. Podczas treningu można spalić dużą liczbę kalorii.

Hantle

Hantli możemy śmiało używać podczas treningu siłowego. Są uniwersalne i wszechstronne. Niezależnie od wieku, płci i kondycji, możesz je włączyć do ćwiczeń. Ćwiczenia z hantlami mogą stanowić osobny trening, ale mogą też wspierać ćwiczenia na stepie, jazdę na rowerze stacjonarnym i bieganie na bieżni. W ten sposób angażujesz nie tylko dolne, ale też górne partie ciała. Hantle mogą być wykonane z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się modele winylowe, bitumiczne i żeliwne. Różnią się ciężarem. Dlatego bez problemu dopasujesz je do swoich aktualnych możliwości.

Wyposażenie siłowni-czego nie może w niej zabraknąć?

Bosu

Wygląda tak, jakby połowę piłki treningowej zamontowano na sztywnej, plastikowej podstawie. W zależności od tego, jak ustawisz bosu, może być mniej lub bardziej stabilne. Jest na tyle uniwersalne, że możesz go stosować jako sprzęt do ćwiczeń rozciągających, poprawiających równowagę lub rehabilitacyjny. Sprawdzi się również  doskonale do treningu siłowego i plyometrycznego (obwodowego). Nie zajmuje dużo miejsca.

Zobacz więcej podobnych postów