Dlaczego warto zainwestować na rynku ZEA?
Firma

Dlaczego warto zainwestować na rynku ZEA?

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) zapewniają dostęp do nowoczesnej i rozbudowanej infrastruktury. Wyróżniają się bogatą kulturą handlową. Ważnym elementem w relacji Polski z ZEA jest brak barier administracyjnych i finansowych w wejściu na rynek dla przedsiębiorstw z zagranicy. Ponadto ZEA stwarza niezwykle korzystne warunki dla eksportu.

Dlaczego warto zainwestować na rynku ZEA?

Sytuacja na rynku

Statystyki pokazują, że największy sukces odnotowują zagraniczne firmy zajmujące się transportem, logistyką, telekomunikacją i nieruchomościami. Duży sukces odnoszą też firmy związane z usługami biznesowymi, przemysłem wytwórczym i wydobyciem ropy i gazu ziemnego.

Eksperci sądzą, że w przyszłości gospodarka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie wykorzystywać nowoczesne rozwiązania i technologie. Planowana jest misja na Marsa, budowa systemów transportowych wykorzystujących technologię Hyperloop i pojazdy bezzałogowe dla instytucji rządowych. Dlatego ZEA będzie wspierać startupy związane z nowoczesnymi technologiami.

Program innowacji w ZEA

ZEA w 2014 roku wdrożyły program innowacji. Ma trwać 7 lat. Jego głównym celem jest przekształcenie państwa do 2021 w najbardziej innowacyjne na świecie. Główny nacisk położono na następujące obszary:

  • energia odnawialna,
  • transport,
  • technologia,
  • edukacja,
  • opieka zdrowotna,
  • gospodarka wodna,
  • eksploracja kosmosu.

W wymienionych obszarach przywiązuje się dużą wagę do wspierania badań, które mają prowadzić do rozwoju tych dziedzin. Ponadto ważną rolę odgrywają innowacje i zaawansowane technologie. Pod koniec 2017 roku ogłoszono Strategię Czystej Energii 2050. Jej zasadniczym celem jest budowa zrównoważonej gospodarki wolnej od ropy naftowej i gazu ziemnego. Dlatego innowacyjne firmy proponujące nowoczesne technologie w sektorze energetycznej mogą się tutaj doskonale wykazać.

Aktualnie w ZEA możemy wyróżnić około 50 niezależnych obszarów specjalizujących się w usługach biznesowych i technologicznych. Strefy wolnego handlu mają doprowadzić do wzrostu transakcji handlowych i inwestycji zagranicznych, a także sektora przemysłowego. Tym samym doprowadzą do rozwoju gospodarki ZEA.

Dlaczego warto zainwestować na rynku ZEA?

Jak wygląda otoczenie biznesowe?

Dubai Science Park wspiera innowacje w nauce. Przede wszystkim pomaga firmom stosującym nowoczesne technologie i technologie informacyjne do lepszego rozwoju biotechnologii, środowiska naturalnego i nauk przyrodniczych.

Z kolei Dubai Internet City jest największa w regionie społecznością. Obejmuje światowe startupy skoncentrowane na przyszłości technologii teleinformatycznych. Niezwykle istotna jest tutaj Platforma In5. Zrzesza przedsiębiorstwa i startupy. Stwarza lepsze warunki do innowacji i wprowadzania oryginalnych pomysłów na rynek.

AIM Startup jest znaną organizacją. Powstała z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki ZEA. Jej głównym zadaniem jest łączenie przyszłościowych startupów z inwestorami i partnerami biznesowymi z całego świata.

W Programie Dubai Future Accelerators mogą uczestniczyć rozwinięte startupy, które chcą działać w modelu B2G. Preferowane są firmy zajmujące się obszarem big data, nowoczesnymi rozwiązaniami w sferze energii odnawialnej, rozwojem nowoczesnych technologii i internetem rzeczy.

GITEX 2018 to wydarzenie, które jest co roku organizowane w Dubaju. Biorą w nim udział liderzy biznesowi, specjaliści IT i pionierzy branży technologicznej.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem EastAnalytics - doradztwo Arabia Saudyjska.

Zobacz więcej podobnych postów