6 wskazówek, jak przygotować salę konferencyjną
Firma

6 wskazówek, jak przygotować salę konferencyjną

Obecnie pracownicy biurowi spędzają średnio 37% czasu tygodniowo, siedząc na spotkaniach. Dlatego zaprojektowanie sali konferencyjnej, która spełnia zarówno potrzeby kreatywne, jak i twórcze, jest kluczowym elementem w udanej strategii biznesowej.  Powinna ułatwić łączenie się, komunikację i współpracę z innymi. Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Inwestuj w wysokiej jakości sprzęt audio i video

Sprzęt audiowizualny musi być nowoczesny, łatwy w konfiguracji i obsłudze. Musi też być wystarczająco mocny, by problemy z prędkością, łącznością i rozdzielczości nie pokrzyżowały planów organizatorom konferencji.

Jeśli sprzęt jest przestarzały lub często się psuje, zmniejsza efektywność spotkań. Dlatego zainwestuj w dobrej jakości urządzenia. 

Stwórz przestrzeń zachęcającą do współpracy

Jak wskazują najnowsze badania, firmy odchodzą od tradycyjnych, dużych sal konferencyjnych mieszczących 10-12 osób na rzecz bardziej intymnych przestrzeni mogących pomieścić 5-7 osób. 

Wyposażone są w duże ekrany i łatwe w obsłudze rozwiązania technologiczne. Dzięki temu zwiększają zaangażowanie i motywację pracowników. Przyczyniają się do tworzenia spójnych i efektywnych zespołów. 

6 wskazówek, jak przygotować salę konferencyjną 

Poznaj potrzeby pracowników

Wydłużenie czasu spędzanego na spotkaniach korelują ze wzrostem liczby spotkań. Od wspólnych sesji burzy mózgów z jednym zespołem przez duże spotkania strategiczne z klientami, rozmowy telefoniczne jeden na jeden po wideokonferencje. Każdy rodzaj wydarzenia wymaga innej przestrzeni.

Aby zaspokoić wymienione potrzeby, warto przygotować:

  • Pokoje fokusowe do nieformalnych rozmów telefonicznych, spotkań 1 na 1 oraz wideokonferencji.
  • Sale na spotkania informacyjne i burze mózgów dla małych grup.
  • Małe sale konferencyjne na oficjalne spotkania wewnętrzne.
  • Duże sale konferencyjne na większe spotkania, najczęściej z klientami, partnerami biznesowymi lub gośćmi.

Należy pamiętać, że każde pomieszczenie służy konkretnemu celowi.

Zainspiruj pracowników do aktywności

Wielu ekspertów biznesowych twierdzi, że siedzący tryb życia może bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Dlatego producenci wprowadzają szereg ekscytujących rozwiązań do sal konferencyjnych. Zachęcają do naturalnego ruchu podczas spotkań. Warto zwrócić uwagę na:

  • mobilne stoły o regulowanej wysokości,
  • konferencyjny stół obrotowy,
  • konfigurowalne siedzenia.

Poszukaj lekkich, konfigurowalnych mebli lub na kółkach. Skuteczna komunikacja wymaga więcej energii kinetycznej.

Wpuść naturalne światło

Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie potrafi myśleć kreatywnie w sterylnym świetle jarzeniówek. Dlatego, jeśli chcesz poprawić wydajność pracowników, wpuść możliwie jak najwięcej naturalnego światła do sali konferencyjnej.

Jasne, ciepłe światło wizualnie powiększy pomieszczenie. Wprowadzi inspirującą atmosferę. Przyda się to zwłaszcza podczas burzy mózgów.

6 wskazówek, jak przygotować salę konferencyjną 

Zastanów się nad kolorem sali konferencyjnej

Kolor pomieszczenia ma bezpośredni wpływ na nastrój i poziom produktywności. Badania wykazały, że nijakie kolory, takie jak biały, szary i beżowy, wywołują uczucie smutku i depresji. Natomiast odcienie niebieskiego i zielonego sprzyjają wydajności i skupieniu. Wesoły żółty poprawia nastrój i zachęca do kreatywności.

Materiały przygotowane przy współracy z Konferental.pl - wynajem plazmy.

Zobacz więcej podobnych postów